W Krainie Wiecznego Słońca

„Kraina Wiecznego Słońca leży pośród wód Oceanu Marzeń i każdy, kto tylko mocno tego zapragnie, może ją zawsze odwiedzić.”

Czy ktoś tutaj pamięta Niebieskiego Misia? Jego historia zaczyna się na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy w audycji Radio Miś Ewa Karwan-Jastrzębska czytała pisane przez siebie bajki. Zyskały one wielką popularność zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, zatem część z nich została opublikowana w książkach Miś Fantazy w Krainie Wiecznego Słońca oraz Miś Fantazy poznaje tajemnicę Kryształu. Również odniosły wielki sukces. W 2001 roku, na pytanie w ankiecie CBOS o książkę, którą koniecznie trzeba przeczytać swoim dzieciom, 6% respondentów wskazało Misia Fantazego. Nic dziwnego zatem, że Miś z Krainy Wiecznego Słońca doczekał się także realizacji filmowej. W 2007 r. pilotażowy odcinek Niebieski Miś zebrał blisko trzymilionową publiczność! W sumie w telewizji ukazała się trzynastoodcinkowa seria filmów animowanych o Misiu Fantazym. Gościł w blisko sześćdziesięciu telewizjach świata.

We wrześniu 2020 roku pojawił się nowy zbiór opowiadań o dzielnym, szlachetnym misiu i jego przyjaciołach. Znalazło się w nim kilka nowych opowieści, między innymi trzy związane z filmem, jedno z pierwszego tomu o karnawale, ale po gruntownej korekcie autorskiej oraz jedno, jako prezent dla wielbicieli Misia, zupełnie nowe. Wszystkie opatrzone pięknymi, cudownie przekazującymi pełen magii nastrój książki ilustracjami Joanny Sedlaczek.

Dla mnie, muszę przyznać, to było pierwsze spotkanie z Misiem Fantazym. I wcale nie było łatwo mi dostać w swoje ręce książkę, bo jako pierwsza dorwała się do niej moja córka. Przeczytała w dwa popołudnia i z wypiekami na twarzy powiedziała: „Mamo, jakie to było cudowne”.

Mnie również Miś Fantazy zachwycił od pierwszych stron. Przede wszystkim pełnym tajemniczości i uroku klimatem powieści oraz pięknym, poetyckim językiem. Niebieski Miś wraz z przyjaciółmi mieszkają w Krainie Wiecznego Słońca, która utkana jest ze snu i leży pośród głębokich wód Oceanu Marzeń. Sercem wyspy jest Kryształ Wiecznego Światła, ukryty głęboko w Grocie. Pewnego dnia jednak Krainę ogarnia mrok… Władca Mrocznej Krainy, rozciągającej się za horyzontem, zapragnął Kryształu dla siebie. Czy uda się go odzyskać?

To tylko pierwsza z wielu fascynujących rozdziałów tej historii. W następnych opowiadaniach Miś Fantazy między innymi uwalnia ognistego czarownika, poznaje tajemniczą Zagadkę oraz Julkę o złotym warkoczu, odkrywa Lustrzaną Wyspę i znajduje magiczny cylinder. Opowieści o błękitnym misiu, Czarodzieju ze Skały Wspomnień, Żuczku Wesołku i żabie Kapa Kapa wzruszają i oczarowują swoją subtelną, magiczną urodą. Książka jest przeznaczona raczej dla dzieci w wieku powyżej czterech lat – takich, które potrafią już skoncentrować się na większej ilości tekstu i lubią trzymającą w napięciu akcję.

Jak wspominałam, moja córka nie mogła się od tych opowieści oderwać. Ja czytałam powoli, rozkoszując się każdym zdaniem. Uwielbiam taki baśnie – pełne magii, marzeń, pozytywnych wartości. Serdecznie polecam!

Książkę można kupić tutaj.

11 myśli na temat “W Krainie Wiecznego Słońca

 1. Kasiu, Ty piszesz z miłością o książkach, a to cenne i taka rzadkość.
  Widać,że każda książeczka to dla Ciebie radość, bo będziesz mogła ja zaprezentować dzieciom.
  Moje dzieci duże, ale tyle małym sprawiasz ogromna frajdę.
  Cudowne te książeczki, które recenzujesz.
  Pozdrawiam serdeczni 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.