Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką

Moja córka jest zapaloną czytelniczką. Uwielbia czytać, pochłania powieści w tempie niemal przemysłowym, a potem chętnie dzieli się opiniami na temat swoich lektur. Dlatego też ogromnie się ucieszyłam, gdy dowiedziałam się, że Julita Pasikowska-Klica – recenzentka znana jako Bajkochłonka i założycielka Wydawnictwa Sto Stron – pracuje nad nowym projektem skierowanym do małych miłośników książek.

„Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką” ma za zadanie sprawić, aby nie tylko czytanie, ale także formułowanie swoich opinii o książkach stało się łatwiejsze i bardziej interesujące. Na początku książko-notesu znajduje się Kodeks Stowarzyszenia Recenzentów, a następnie zamieszczone są porady dotyczące zadań recenzenta oraz sposobów wyrażenia krytyki. Można znaleźć tu informacje, o czym warto pamiętać podczas pisania recenzji, jaki powinien być jej główny szkielet, na co przede wszystkim zwrócić uwagę w recenzowanej książce i jak przygotować się do czytania. Po zapoznaniu się z pierwszymi stronami młody czytelnik zyska między innymi wiedzę, jakie są rodzaje i gatunki literackie czy w jaki sposób poprawnie zapisywać cytaty.

Ciekawym dodatkiem jest lista lektur rekomendowana przez Bajkochłonkę oraz zestawienie najciekawszych (w ocenie autorki) blogów zajmujących się propagowaniem wartościowej literatury.

Tekst wspaniale dopełniają rysunki Aleksandry Szwajdy, które dodają książce uroku. Także twarda, ciemnoczerwona okładka z tytułem tłoczonym złotą folią potęguje wrażenie klasyczności, elegancji i tajemniczości.

Główną część książki stanowi notes do zapisywania swoich wrażeń czytelniczych. Można tu wpisać najważniejsze informacje o przeczytanej książce, takie jak tytuł, autor, wydawnictwo, data wydania. Początkujący recenzent znajdzie także miejsce, aby wystawić całościową ocenę lekturze, mając do dyspozycji pięć gwiazdek do pokolorowania.

Pozycja ta okazała się u nas strzałem w dziesiątkę. Córka bardzo się ucieszyła i od razu zaczęła wpisywać recenzję swoich ukochanych „Zwiadowców”. Dodatkową frajdę sprawił jej list w zalakowanej czarnej kopercie, w którym autorka skierowała kilka słów do Obecnego i Przyszłego Recenzenta. W kopercie znalazłyśmy również bilet wstępu do Stowarzyszenia Recenzentów Książek. Lepszej zachęty nie potrzeba!

„Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką” to świetny pomysł na prezent dla każdego małego miłośnika książek. Inspiruje, dodaje odwagi do wyrażania swoich opinii i ułatwia uporządkowanie swoich myśli i wrażeń czytelniczych. Polecam! A można go dostać w sklepie Wydawnictwa Sto Stron.

3 myśli na temat “Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.